Grad: na przełomie października i listopada decyzja ws. PKO BP

DI, PAP
opublikowano: 02-09-2011, 16:14

Na przełomie października i listopada ministerstwo skarbu podejmie decyzję w sprawie wznowienia oferty publicznej PKO BP - zapowiedział szef resortu Aleksander Grad. Zaznaczył, że wszystko będzie zależało od sytuacji na rynkach.

Pod koniec sierpnia, w związku niestabilnością rynków finansowych, ministerstwo skarbu zdecydowało o czasowym zawieszeniu oferty publicznej PKO BP.

„Na przełomie października i listopada będziemy analizowali sytuację na rynkach i będziemy wtedy podejmowali decyzję” - powiedział Grad dziennikarzom w piątek w Będzinie (Śląskie).

„Mieliśmy rację (...), żeby zawiesić (ofertę publiczną - PAP), bo widzimy jak niestabilna jest sytuacja na rynkach kapitałowych i finansowych” - dodał Grad.

Zaznaczył, że dziś nikt nie wie, kiedy rynki się ustabilizują. Podkreślił, że w sprawie PKO BP nie ma presji, bo zaplanowane na 15 mld zł tegoroczne przychody z prywatyzacji nie są zagrożone.

„Będziemy cierpliwie czekali i gdzieś pod koniec października ostatecznie zdecydujemy” - mówił minister.

W drugiej połowie lipca MSP informowało, że wtórna oferta publiczna akcji PKO BP planowana jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2011 roku. Ma ona obejmować pakiet akcji należących do Banku Gospodarstwa Krajowego, stanowiących 10,25 proc. wszystkich akcji PKO BP, oraz część pakietu należącego do Skarbu Państwa (do 5 proc. wszystkich akcji banku).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grad: na przełomie października i listopada decyzja ws. PKO BP