Grad o negocjacjach z inwestorami ws. stoczni

PAP
opublikowano: 31-07-2008, 13:25

W czwartek do ministra skarbu Aleksandra Grada ma trafić raport obrazujący zaawansowanie negocjacji z inwestorami w  sprawie planów restrukturyzacji stoczni. Do negocjacji minister wyznaczył specjalne zespoły.

"Dzisiaj otrzymam raport, informację od zespołów negocjacyjnych o tym, co do tej pory udało się wynegocjować, a czego nie (z inwestorami w sprawie planów restrukturyzacyjnych stoczni - PAP)" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej szef resortu skarbu.

"Będziemy próbowali podsumować, jak daleko jesteśmy w negocjacjach z poszczególnymi inwestorami, zarówno z firmą Mostostal Chojnice, spółką PSC (Polish Shipbuilding Company - PAP) oraz ISD" - wyjaśnił.

Firma z Pomorza Mostostal Chojnice jest zainteresowana zakupem stoczni Szczecin; zakład w Gdyni chce kupić Polish Shipbuilding Company. Ukraińska firma ISD planuje połączenie stoczni Gdańsk i Gdynia.

"Po pierwszych etapach negocjacji, widzimy, że jesteśmy w stanie zbudować nową jakość programów restrukturyzacyjnych" - powiedział Grad.

"Im więcej z dniem dzisiejszym będziemy mieć wynegocjowane, tym więcej będziemy mieć czasu na obronę naszych uzgodnień z inwestorami przed Komisją Europejską. Jesteśmy zainteresowani, żeby jak najszybciej doszło do uzgodnień w najważniejszych kwestiach" - dodał.

Komisja Europejska (KE) dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni Gdynia i Szczecin. Minister skarbu Aleksander Grad ma nadzieję, że do 30 września uda się sprywatyzować dwa zakłady. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grad o negocjacjach z inwestorami ws. stoczni