Grający na spadek kursu Tesli zarobili 510 mln USD

opublikowano: 10-09-2018, 08:13

Negatywna reakcja rynku na nagranie wideo Elona Muska palącego marihuanę i popijającego whiskey dała 510 mln USD zysku inwestorom grającym na spadek kursu Tesli.

W piątek informowaliśmy, że Musk udzielił dzień wcześniej komikowi Joe Roganowi wywiadu m.in. na temat sztucznej inteligencji, Tesli i Chin, który był transmitowany na żywo w Internecie. Rogan, znany z wezwań do legalizacji marihuany, w pewnym momencie wręczył szefowi Tesli cygaretkę z dodatkiem marihuany z pytaniem, czy nie obawia się reakcji akcjonariuszy.  Musk zapalił zwracając uwagę, że jest to legalne w Kalifornii. Przyznał także, że zdarzyło mu się już raz skorzystać z używki w przeszłości.

Zobacz więcej

youtube.com

Reakcja rynku w piątek na nagranie była negatywna. Dodatkowo akcje Tesli taniały po doniesieniach o rezygnacji kolejnych menedżerów wyższego szczebla. Kurs producenta aut elektrycznych spadał nawet o ponad 9,5 proc. Ihor Dusaniwsky z firmy analitycznej S3 oszacował, że w piątek  inwestorzy stosujący tzw. krótką sprzedaż akcji Tesli zarobili 510 mln USD. Natomiast dzięki spadkowi ceny akcji Tesli o 22,5 proc. od 7 sierpnia, kiedy Musk ogłosił zamiar wycofania spółki z giełdy i zapewniał o zabezpieczonym finansowaniu transakcji, a następnie wycofał się z tych planów, inwestorzy grający na spadek akcji Tesli zarobili łącznie 3,7 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu