Grand Press dla Mariusza Zielke w kategorii dziennikarstwo śledcze

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-12-2005, 15:53

Nagrody środowiska dziennikarskiego Grand Press w kategorii news otrzymali: Roman Daszczyński i Krzysztof Wójcik z "Gazety Wyborczej", a w kategorii dziennikarstwo śledcze - Mariusz Zielke z "Pulsu Biznesu".

Nagrody środowiska dziennikarskiego Grand Press w kategorii news otrzymali: Roman Daszczyński i Krzysztof Wójcik z "Gazety Wyborczej", a w kategorii dziennikarstwo śledcze - Mariusz Zielke z "Pulsu Biznesu".

W hotelu Sofitel Victoria w Warszawie trwa uroczystość związana z przyznawanymi przez miesięcznik "Press" wyróżnieniami dla najlepszych dziennikarzy w danym roku.

Daszczyński i Wójcik zostali nagrodzeni za cykl tekstów "Sąd się sprzedał" odsłaniających korupcję w gdańskim sądzie, gdzie znany adwokat ustalał z sędziami i prokuratorami przebieg procesów i korzystne dla przestępców wyroki. Zielke nagrodzony został za tekst "Grupa trzymająca giełdę". Opowiadał on jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy bada sprawę dużych transakcji giełdowych polegających na tym, że zarządzający największymi funduszami na giełdzie stworzyli nielegalne porozumienie by wpływać na kursy akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grand Press dla Mariusza Zielke w kategorii dziennikarstwo śledcze