Grant Thornton bije rekordy

opublikowano: 08-01-2019, 22:00

5,5 mld USD na świecie za cały rok i 27 mln zł w Polsce za pięć miesięcy — firma doradcza chwali się rekordowym wzrostem przychodów.

Grant Thornton, firma doradczo-audytorska o globalnym zasięgu, opublikowała raport finansowy za rok obrotowy, zakończony 30 września — niemal 5,5 mld USD przychodów. Jest o 9,4-proc. więcej niż rok wcześniej. Rekordowy wzrost to przede wszystkim efekt fuzji i przejęć w Japonii i Południowej Afryce oraz silnego wzrostu organicznego w regionie APAK i Afryce. Za największą część przychodów audytu odpowiada działalność asekuracyjna — 39 proc. Najszybciej rosły przychody z działalności podatkowej i doradczej. Firma od lipca do listopada odnotowała w Polsce 27 mln zł przychodów, czyli o 31,3 proc. więcej niż w roku poprzednim.

SPÓŁKI POD LUPĄ:
SPÓŁKI POD LUPĄ:
Grant Thornton, kierowany w Polsce przez Tomasza Wróblewskiego, jako audytor zdobył wielu nowych klientów wśród spółek giełdowych. Pod tym względem ustępuje jedynie EY.
Fot. Marek Wiśniewski

Jak ocenia Peter Bodin, prezes Grant Thornton Inter-national, cytowany w oficjalnym komunikacie, rekordowy wynik udało się osiągnąć pomimo rosnącej niepewności na wielu rynkach, spowodowanej wstrząsami politycznymi i rosnącymi napięciami w handlu.

Przychody audytorów w Europie urosły o 7,7 proc. Najwyższą dynamikę odnotowano w Irlandii (24,4 proc.),. Grecji (23,1 proc.) i Hiszpanii (21,3 proc.). Obie Ameryki osiągnęły stopę zwrotu na poziomie 5,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane