Granty na innowacje gazowe

opublikowano: 06-09-2020, 22:00

Jeszcze przez miesiąc przedsiębiorcy i naukowcy, którzy chcą prowadzić wspólne badania przemysłowe i prace rozwojowe w branży gazowej, mogą ubiegać się o granty na ten cel.

Łączne wsparcie innowacyjnych badań i technologii wyniesie ponad 300 mln zł. Dotacje pochodzą z poddziałania 4.1.1 POIR („Strategiczne programy badawcze dla gospodarki — Wspólne Przedsięwzięcie INGA”). Konkurs jest wspólną inicjatywą Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) oraz Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM.

— Liczymy, że nowe projekty wpiszą się w potrzeby branży i znacząco wpłyną na przyspieszenie wdrażania innowacji w gazownictwie — mówi Wojciech Kamieniecki, dyrektor NCBR.

Na dofinansowanie mogą liczyć projekty dotyczące m.in. poszukiwania i wydobycia węglowodorów, produkcji paliw gazowych, pozyskania metanu z pokładów węgla i technologii związanych z LNG.

— Konkurs jest szansą na opracowanie innowacyjnych rozwiązań, które będą mogły zostać wdrożone w prowadzonej przez nas działalności — podkreśla Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGNiG.

WAŻNA DATA:

9.10 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 4.1.1 POIR.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.ncbr.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane