Granty na inwestycje w ciepło i energię

opublikowano: 03-10-2018, 22:00

W wielu regionach wyczerpały się dotacje na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, kogeneracją i efektywnością energetyczną.

Wsparcia na przedsięwzięcia, które polegają na równoczesnym wytwarzaniu ciepła i energii elektrycznej, nie zabraknie na Mazowszu. Już niebawem przedsiębiorcy będą mogli stanąć w szranki o dotacje z działania 4.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego („Efektywność energetyczna”). Organizatorem konkursu jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

O granty mogą powalczyć nie tylko firmy, lecz także samorządy, szpitale, instytucje kultury, spółdzielnie mieszkaniowe, kościoły i organizacje pozarządowe. Dotacje pokryją koszty m.in. budowy instalacji wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji.

Do podziału między wnioskodawców jest 10,7 mln zł. Każda firma ma szansę na finansowe wsparcie w wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Warto podkreślić, że na dofinansowanie mogą liczyć projekty prowadzone tylko w województwie mazowieckim. Czas ich realizacji nie może trwać dłużej niż do końca 2021 r.

Wnioski o granty należy składać w siedzibie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie (ul. Jagiellońska 74). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na maj 2019 r.

WAŻNA DATA

28.10 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 4.2 („Efektywność energetyczna”). Nabór zakończy się 4 stycznia.

WIĘCEJ INFORMACJI: Szczegóły dotyczące naboru, w tym warunki, które powinni spełnić wnioskodawcy, można znaleźć na stronie: www.funduszedlamazowsza.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu