Granty na projekty ponad granicami

opublikowano: 20-11-2017, 22:00

Fundusze UE

Polskie firmy, izby i stowarzyszenia gospodarcze mogą starać się o pieniądze unijne pochodzące nie tylko z krajowych i regionalnych programów operacyjnych, ale również z programów współpracy transgranicznej Interreg. Jednym z nich jest Południowy Bałtyk, który obejmuje nadmorskie regiony pięciu państw członkowskich Unii Europejskiej: Danii, Litwy, Niemiec, Polski i Szwecji. W ramach tego programu izby gospodarcze, zrzeszające przedsiębiorców, mogą starać się o dotacje m.in. na projekty turystyczne oraz rozwój zielonych technologii. Na ten cel przewidziano odpowiednio 3,8 mln EUR i 9,4 mln EUR.

Natomiast budżet konkursu na przedsięwzięcia transportowe i związane z rozwojem umiejętności pracowników wynosi odpowiednio: ponad 7 mln EUR i 3,2 mln EUR. W programach transgranicznych partnerskie projekty są przygotowywane przez minimum dwie instytucje z różnych krajów. Jedna z nich pełni rolę partnera głównego i odpowiada za całość przedsięwzięcia. Chodzi o spójność wizji i działań podejmowanych przez wszystkich uczestników projektu. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na kwiecień 2018 r.

WAŻNA DATA

20.12

Do tego dnia izby gospodarcze, zrzeszające przedsiębiorców, mogą starać się o dotacje z programu Południowy Bałtyk.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Granty na projekty ponad granicami