Czytasz dzięki

Granty na usługi B+R

opublikowano: 08-06-2020, 22:00

Małe firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie usług jednostek naukowych na opracowanie innowacyjnego produktu lub procesu.

Wsparcie pochodzi z poddziałania 2.3.2 programu Inteligentny Rozwój („Bony na innowacje dla MŚP”). W puli jest 50 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, organizator naboru, nie wymaga, aby projekty były nowatorskie w skali światowej, wystarczy, że oryginalne rozwiązania zaistnieją na poziomie przedsiębiorstw.

— Granty pokryją koszty zakupu usługi B+R od jednostki naukowej. Nie jest ona czymś gotowym, co uczelnia ma na półce. To pomysł przedsiębiorcy na nowy bądź ulepszony produkt, usługę, technologię lub projekt wzorniczy. Jego koncepcja jest badana i testowana przez naukowców w laboratoriach, a następnie opracowywana w fazie najbliższej wdrożeniu — wyjaśnia Anna Forin, dyrektor departamentu usług proinnowacyjnych w PARP. Więcej informacji: www.parp.gov.pl.

WAŻNA DATA:

30.09 - do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 2.3.2 POIR.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane