Granty nie tylko dla tercetów

opublikowano: 14-02-2019, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs z grantami dla MŚP, które wspólnie z innymi firmami chcą tworzyć — pod jednym szyldem — nowatorskie produkty i usługi.

W szranki o dotacje z poddziałania 1.3.2 programu Polska Wschodnia („Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP”) będą mogły stanąć również firmy działające w pojedynkę.

— Grant sfinansuje rozwiązanie, które będzie elementem już istniejącego lub tworzonego produktu sieciowego — wyjaśnia Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Jednak PARP będzie premiowała projekty prowadzone przez partnerstwa, które składają się z co najmniej trzech małych i średnich graczy. Mają one szansę na dodatkowe punkty podczas oceny wniosków o dofinansowanie. Do podziału między wnioskodawców jest 250 mln zł, z czego 100 mln zł dla MŚP prowadzących projekty na Mazurach i w Bieszczadach. Ułatwieniem dla firm jest niższy minimalny próg kosztów kwalifikowalnych projektu. Rządowa agencja obniżyła go z 7 do 5 mln zł. Takie rozwiązanie umożliwi realizację mniejszych projektów. Zyskają też przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Na tego typu przedsięwzięcia dostaną wyższe wsparcie.

WAŻNA DATA

28.02 Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.3.2 POPW. Nabór zakończy się w sierpniu.

WIĘCEJ INFORMACJI www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy