Granty pomogą zdobyć nowe umiejętności

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 15-07-2018, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs z dotacjami na usługi szkoleniowe i doradcze dla firm działających w siedmiu sektorach.

Chodzi o branże: budowlaną, finansową, IT, motoryzacyjną, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, mody i innowacyjnych tekstyliów oraz turystyczną. Granty pochodzą z działania 2.21 programu Wiedza Edukacja Rozwój („Poprawa zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego i wsparcie procesów innowacyjnych przedsiębiorstw”).

Do podziału między wnioskodawców jest 50,7 mln zł. Konkurs składa się z czterech rund. O dotacje mogą wnioskować m.in. przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pracodawców i samorządu gospodarczego, a także podmiotów działających na rzecz zatrudnienia i rozwoju gospodarczego. Ich rolą będzie pozyskanie przedsiębiorców i ich pracowników do programu i ułatwienie im dostępu do usług szkoleniowo- -doradczych. Wnioskodawcy wesprą przedstawicieli biznesu w korzystaniu z Bazy Usług Rozwojowych (BUR), portalu prowadzonego przez PARP. BUR umożliwia przedsiębiorcom zamówienie szkoleń z unijnym wsparciem. Operatorzy programu będą odpowiedzialni również za podpisywanie i rozliczanie umów o dofinansowanie. © Ⓟ

WAŻNA DATA

31.07 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 2.21 POWER. Nabór zakończy się 31 sierpnia.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Granty pomogą zdobyć nowe umiejętności