Czytasz dzięki

Green Investment Group znów przejmuje w Polsce

opublikowano: 12-11-2019, 10:30

Należąca do Macquarie spółka Green Investment Group (GIG) przejęła farmę wiatrową Zajączkowo o mocy 48 MW, donosi renews.biz.

Wartości transakcji nie ujawniono. Farma należała do J-Power Investment Netherlands i Mitsui Renewable Energy Europe. Położona jest ok. 10 km na południowy wschód od Słupska. Znajduje się na niej 24 turbin V80 produkcji Vestas.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Polska to jeden z największych europejskich rynków energii i ma znaczny potencjał rozwoju odnawialnych źródeł energii w krótkim terminie – powiedział Edward Northam, szef GIG

Renews.biz przypomina, że przejęcie farmy Zajączkowo to druga akwizycja GIG w Polsce. Latem tego roku założona przez brytyjski rząd, a obecnie należąca do Macquarie firma kupiła działającą od 2014 roku, wyposażoną w 21 turbin Enecron farmę wiatrową w Kisielicach o mocy 42 MW. Sprzedającym był Impax New Energy Holdings Cooperatief. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, renews.biz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy