Grexit nie byłby wielką katastrofą

KI, DI
opublikowano: 18-02-2015, 00:00

Mohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny firmy Allianz, uważa, że wyjście Grecji ze strefy euro wywołałoby tylko „krótkotrwały chaos”

Mohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny firmy Allianz, uważa, że wyjście Grecji ze strefy euro wywołałoby tylko „krótkotrwały chaos”, ale nie rzuciłoby globalnej gospodarki na kolana.

— Nie byłaby to wielka katastrofa, ponieważ Europa uczyniła wiele, by poradzić sobie z ewentualnym Grexitem — stwierdził Mohamed El-Erian. Rozmowy ministrów finansów strefy euro z Grecją w sprawie dalszego wsparcia dla tego kraju zakończyły się bez porozumienia. Eurogrupa daje Grecji czas do piątku na wystąpienie o przedłużenie obecnego programu pomocowego. Jeśli tego nie zrobi, nie dostaną kolejnych pożyczek. Nowy rząd w Atenach żąda tzw. porozumienia pomostowego zamiast nadzorowanego przez EBC, KE i MFW, obecnego programu pomocowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KI, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu