Gromada inwestuje za granicą

Agnieszka Ostojska
05-01-2001, 00:00

Gromada inwestuje za granicą

Na zakończenie roku milenijnego Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada dokonała podsumowania swoich osiągnięć.

Po 64 latach działalności wartość majątku firmy przekracza 300 mln złotych, a roczna sprzedaż sięga 100 mln złotych. Spółdzielnia ma 18 hoteli (w tym w Berlinie i Kapsztadzie), trzy ośrodki wypoczynkowe w górach i nad morzem, trzy kempingi, 50 biur podróży i około 400 agentów.

W 2000 r. spółdzielnia m.in. realizowała obsługę turystyczną i logistyczną wyjazdów na Światową Wystawę EXPO do Hanoweru oraz obsługiwała Europejski Kongres Rolnictwa CEA w Krakowie. W nadchodzącym roku zarząd ma zamiar doprowadzić do końca rozpoczęte inwestycje w Radomiu i w Warszawie, gdzie przy hotelu Gromada w centrum miasta powstaje siedmiopiętrowy budynek hotelowy z trzypoziomowym garażem.

Obiekt ten przyjmie gości za dwa lata. Chociaż poza zasadniczą działalnością turystyczną, hotelarską i gastronomiczną Gromada ma już specjalistyczne spółki realizujące usługi inwestorskie, ochroniarskie, transportowe oraz medyczne, spółdzielnia zamierza dalej rozszerzać swoją działalność.

W planach Gromady jest założenie uczelni turystyczno-hotelarskich, które będą dostarczały firmie wysoko wykwalifikowaną kadrę. Poza tym trwają negocjacje w sprawie budowy hoteli Gromady na terenie Izraela, Włoch, Litwy oraz Ukrainy. AO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Ostojska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Gromada inwestuje za granicą