Czytasz dzięki

Gronkiewicz-Waltz: Koalicja dopiero po wyborach prezydenckich

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 27-09-2005, 09:02

Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej jest przekonana, że koalicja PiS-u z PO powstanie, ale dopiero po wyborach prezydenckich. Na razie - jak tłumaczyła w radiowej Trójce - toczy się jeszcze walka pomiędzy Lechem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem o prezydenturę.

Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej jest przekonana, że koalicja PiS-u z PO powstanie, ale dopiero po wyborach prezydenckich. Na razie - jak tłumaczyła w radiowej Trójce - toczy się jeszcze walka pomiędzy Lechem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem o prezydenturę.

Liderka warszawskiej listy PO powiedziała, że do wyborów prezydenckich powinni spotykać się eksperci obu partii w celu uzgodnienia programów. Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz kompromis w duże mierze będzie zależał od stopnia otwartości PiS-u na merytoryczną dyskusję. Nie chodzi o to, by był realizowany pragram PiS-u albo Platformy, ale by stworzyć wspólny, spójny program, jak najbardziej zbliżonej do koncepcji podatku liniowego - tłumaczyła była szefowa NBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane