Gross zaskoczony wysokim wzrostem rentowności

KŁ, cnbc.com
opublikowano: 27-06-2013, 15:20

Ostatnia wyprzedaż amerykańskich obligacji sprawiła, że rentowności 10-latek wzrosły do 2,55 proc., a wielu spekulantów wieści „nową normę” na poziomie 3 proc., informuje CNBC.

Ale zdaniem manager największego na świecie funduszu obligacji, Billa Grossa, rentowności 10-latek wzrosły za wysoko, a właściwy dla nich poziom obecnie to 2,2  proc.

Zarządzający z Pimco uważa, że ożywienie gospodarcze jest o wiele bardziej odległe niż przekonuje Fed, a cel inflacyjny na poziomie 2 proc. jest na razie „nierealne”.

- Rentowności były za nisko, a ceny za wysokie zarówno dla inwestorów i gospodarki. Być może w kwietniu doszło do punktu zwrotnego, gdy skończyły się niskie rentoności obligacji, ale teraz posunęło się to za daleko – przekonuje.

Inwestorzy zaczęli wyprzedawać obligacje, gdy  w ubiegłym tygodniu prezes Fed Ben Bernanke zasygnalizował, że pod koniec roku bank centralny może zacząć ograniczać comiesięczny skup obligacji.

Bill Gross, fot. Bloomberg
Bill Gross, fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, cnbc.com

Polecane