Grunt na medal - szukamy w Opolskiem

DI
opublikowano: 13-09-2010, 12:06

Jurorzy ocenią sześć działek. Dwie z nich przygotowała stolica województwa.

W październiku poznamy laureatów konkursu „Grunt na medal”, organizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom te działki, które przeszły do drugiego etapu. Opublikowaliśmy już opisy działek z terenu woj. lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, dzisiaj - z Opolskiego. Patronem medialnym konkursu jest „Puls Biznesu” i serwis samorzady.pb.pl

1. Kolonowskie / ul. Lipowa – 3,63 ha

Własność Lasów Państwowych. Teren płaski o regularnym kształcie, wymaga usunięcie drzew, krzaków i pozostałości po gospodarstwie leśnym. Dostępne są wszystkie media. W odległości 200 m od działki znajduje się bocznica kolejowa. Dobry dojazd drogą asfaltową. W odległości 30 km węzeł autostrady A4, 15 km do drogi krajowej nr 46, 35 km do Opola i 70 km do lotniska w Katowicach-Pyrzowicach. Potencjalny inwestor może liczyć na ulgi podatkowe.

2. Lubsza / Mąkoszyce – 14,25 ha

Własność Agencji Nieruchomości Rolnych, teren płaski, obecnie użytkowany rolniczo. Dostępne są wszystkie media oprócz gazu. W odległości 500 m znajduje się bocznica kolejowa. Teren jest położony 25 km od węzła z A4, 2 km od drogi krajowej nr 39, z asfaltową drogą dojazdową. W odległości 40 km Opole, 55 km – port lotniczy we Wrocławiu. Niska cena za mkw.

3. Opole / Metalchem – 3,81 ha

Własność miasta. Teren płaski, wymagający oczyszczenia z porastających go drzew i krzewów, o regularnym kształcie. Położony w części przemysłowej miasta. Dostępne są wszystkie media poza gazem (300 m). Przy granicy terenu port rzeczny na Odrze. Wzdłuż granicy działki biegną tory kolejowe, w bezpośrednim sąsiedztwie bocznica kolejowa. Dojazd drogą asfaltową. Działka znajduje się 20 km od A4 oraz 7 km od drogi krajowej nr 94.

4. Opole / ul. Wschodnia – 7,98 ha

Własność miasta. Teren płaski, kształtem przypominający nieregularny trapez, położony w części przemysłowej miasta. Dostępne są wszystkie media (możliwość uzyskania dużych ilości energii elektrycznej). Wzdłuż granicy terenu biegną tory kolejowe (możliwość budowy bocznicy). Dojazd drogą asfaltową, 20 km od A4, 1 km od drogi krajowej nr 46.

5. Strzelce Opolskie / ul. Strzelców Bytomskich – 10,8 ha

Własność gminy, teren o regularnym kształcie przypominającym literę „U”. Dostępne są wszystkie media. W odległości 200 m od terenu znajduje się bocznica kolejowa, w pobliżu teren Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dojazd drogą asfaltową. Dobra lokalizacja – 6 km od A4, 1 km od drogi krajowej nr 1, 30 km od Opola, 60 km od międzynarodowego lotniska w Katowicach.

6. Zdzieszowice / Strefa Rozwoju Gospodarczego „BOREK” w Rozwadzy – 16,97 ha

Własność gminy i ANR, położony w części przemysłowej miasta. Teren o naturalnym jednostronnym spadku w kierunku południowo-wschodnim, aktualnie dzierżawiony przez producentów rolnych. W odległości ok. 500 m bocznica kolejowa. Dojazd drogą asfaltową/ W odległości 10 km A4, w takiej samej odległości droga krajowa  nr 45. Do portu rzecznego w Kędzierzynie Koźlu jest 15 km. Teren znajduje się 35 km od Opola i 70 km od międzynarodowego lotniska w Katowicach.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane