Grupa CSL – 25 lat w logistyce

opublikowano: 15-03-2023, 13:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

– Przed nami budowa nowych połączeń do Węgier, Rumunii, Czech, Serbii, a także poszerzenie usług z rynkiem holenderskim. Myślimy też o przyszłości, czyli logistyce związanej z odbudową Ukrainy – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

CSL to jedna z największych firm logistycznych Pomorza Zachodniego, znana w całej Polsce. Cechuje ją kompleksowe, zwinne podejście do logistyki, „szycie” klientom rozwiązań logistycznych na miarę w czasie realnym, nieustanny rozwój spółki, ciągłe ulepszanie realizowanych procesów logistycznych oraz szybka adaptacja nowych rozwiązań w nowej rzeczywistości biznesowej. Dla zespołu doświadczonych i zaangażowanych pracowników, którzy tworzą CSL, nie istnieje pojęcie „nie da się” – zrobią wszystko, by zleceniodawca dostał to, o co prosi.

Laura Hołowacz, założycielka Grupy CSL, i Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju tej firmy, wspólnie dostosowują jej usługi do zmieniających się realiów rynku i potrzeb klientów.

Usługi na miarę

Firmę stworzyła Laura Hołowacz, która do tej pory nią dowodzi – i robi to już od 25 lat. Warto podkreślić, że Przemysław Hołowacz z powodzeniem kontynuuje dzieło założycielki: pracują razem na co dzień.

– W okresie pandemii, zgodnie ze strategią spółki, postawiliśmy na zbudowanie bezpośrednich, partnerskich i biznesowych relacji z przewoźnikami. Opłaciło się: przybyło nam grono dobrze obsłużonych i zadowolonych klientów, a przychody w 2022 r. wzrosły do 80 mln zł – mówi Przemysław Hołowacz.

O profesjonalnym podejściu spółki do logistyki świadczy mnóstwo aspektów, jak choćby pakiet usług one stop shopping. Oznacza on w przypadku CSL wszechstronną opiekę logistyczną: obsługę kontenerów, ładunków drobnicowych i masowych, w transporcie zarówno morskim, jak i lądowym – drogowym, lotniczym i kolejowym – a także prowadzenie własnej agencji celnej. Logistyka w wykonaniu CSL jest na światowym poziomie, a klient, który wybrał tę firmę na partnera, może być pewien, że jego towar dotrze na czas i zgodnie z najwyższymi standardami oczekiwanymi dziś od branży. Misją Grupy CSL jest bowiem kreowanie nowych rozwiązań logistycznych w odpowiedzi na potrzeby rynku, także pod kątem kompleksowości i pełnego pakietu nowoczesnych usług.

Łączenie środków transportu

Dla spółki rzeczą bardzo ważną jest transport intermodalny. Przemysław Hołowacz ma na koncie organizację dużej konferencji dotyczącej właśnie łączenia różnych form transportu, czyli np. kolejowego z morskim. Jednym z najistotniejszych zagadnień tego wyzwania jest przeniesienie ciężaru z transportu lądowego na kolejowy.

A sama założycielka? To kobieta legenda. Laura Hołowacz na co dzień włącza się w akcje społeczne i kulturalne. Dziełem jej i jej partnerów są pięknie wydane albumy o Szczecinie oraz stworzenie i prowadzenie Centrum Kultury Euroregionu – Starej Rzeźni, w której zresztą ulokowała siedzibę samej firmy. Bo, jak twierdzi, kultura i biznes pięknie się uzupełniają.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane