Grupa ITI chce wprowadzić Multikino na GPW jesienią

opublikowano: 29-03-2007, 10:54

(ISB) Grupa ITI planuje wprowadzić jesienią tego roku spółkę Multikino na warszawską giełdę, poinformowało ITI w komunikacie w  środę wieczorem.

"Przygotowujemy się także do wprowadzenia Multikina, już na jesieni bieżącego roku, na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych, co będzie stanowiło kolejny, istotny wkład Grupy ITI w rozwój rynku kapitałowego" - powiedział prezes i dyrektor generalny Grupy ITI Wojciech Kostrzewa, cytowany w komunikacie.

Multikino prowadzi obecnie 8 multipleksów. W roku 2007 planuje otworzyć 6 nowych kin włączając w to swój obiekt flagowy w warszawskich Złotych Tarasach, podano w komunikacie.

W 2006 Multikino rozpoczęło działalność w zakresie dystrybucji kinowej.

W 2006 roku przychody Multikina wzrosły o 22,5% do 28,27 mln euro, natomiast zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) spadł do 5,34 mln euro z 5,58 mln euro rok wcześniej. (ISB)

tom

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Grupa ITI chce wprowadzić Multikino na GPW jesienią