Grupa Onet cię znajdzie

Zbigniew Kazimierczak
13-04-2007, 00:00

Medialny holding uruchomił internetowy lokalizator. Kosztowało to dużo, ale do końca przyszłego roku projekt ma być rentowny.

Medialny holding uruchomił internetowy lokalizator. Kosztowało to dużo, ale do końca przyszłego roku projekt ma być rentowny.

Zumi.pl — to nazwa najnowszego dziecka Grupy Onet.

— Dzięki naszemu produktowi można wszystko znaleźć. Gdzie jest najbliższa poczta, gdzie można zjeść pizzę. Zumi wskaże dobry hotel, oferując jednocześnie możliwość rezerwacji. Znajdzie też najkrótszą drogę do celu w zależności od środka transportu — mówi Łukasz Wejhert, prezes Grupy Onet.

Szeroka baza zumi

Zumi ma bardzo bogatą bazę danych i zestaw map obejmujący prawie całą Polskę.

— Nasze mapy pokrywają 300 tys. km kwadratowych naszego kraju, z tego ponad 100 tys. w bardzo dobrej jakości. W bazie jest 400 tys. km dróg i ulic oraz 1 mln firm — wylicza Łukasz Wejhert.

Przygotowanie projektu trwało ponad rok. Kosztów spółka nie chce ujawnić.

— Były one naprawdę duże — mówi jedynie prezes.

Zumi chce zarabiać na opłatach wnoszonych przez firmy chcące znaleźć się w serwisie. Podstawowa notka będzie bezpłatna, płacić będzie trzeba tylko za wersję wzbogaconą. Łukasz Wejhert zakłada, że lokalizator osiągnie rentowność netto do końca 2008 r. Zaznacza, że jest to bezpieczny termin.

Marsz poza Polskę

W tym roku działalność zumi.pl nie będzie jeszcze miała większego wpływu na wyniki finansowe Grupy Onet.

— Jesteśmy dopiero w fazie rozruchu. Myślę, że większy wpływ na sprzedaż i zyski grupy zumi będzie miało w przyszłym roku — szacuje Łukasz Wejhert.

I obiecuje, że zumi będzie zaskakiwać internautów nowymi rozwiązaniami. Jest już gotowy plan rozwoju na najbliższe 2-3 lata. A co dalej?

— Będziemy wychodzić za granicę. To zresztą dotyczy całej grupy — mówi prezes.

Portal onet.pl już jest obecny na rynku brytyjskim i sprzedaje tam reklamy. W firmie zaobserwowano duże zainteresowanie internautów właśnie z tamtego regionu, co ma związek z dużą liczbą Polaków podejmujących tam pracę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa Onet cię znajdzie