Grupa Onet wkrótce sprzeda inwestorowi branżowemu Wydawnictwo Pascal - prasa

Internet Securities
opublikowano: 10-10-2005, 10:05

Grupa Onet SA sfinalizuje wkrótce sprzedaż Wydawnictwa Pascal na rzecz dużego inwestora branżowego, zapowiedział jej prezes Paweł Kosmala. Zadeklarował też, że spółka jest zainteresowana przejęciami polskich spółek informatycznych, ale na razie nie widzi atrakcyjnych celów akwizycji.

Grupa Onet SA sfinalizuje wkrótce sprzedaż Wydawnictwa Pascal na rzecz dużego inwestora branżowego, zapowiedział jej prezes Paweł Kosmala. Zadeklarował też, że spółka jest zainteresowana przejęciami polskich spółek informatycznych, ale na razie nie widzi atrakcyjnych celów akwizycji.

„Zbliżamy się do finalizacji sprzedaży Wydawnictwa Pascal. Firmę kupuje duży inwestor należący do branży wydawniczej” – powiedział Kosmala, cytowany przez weekendowy „Parkiet”.

Według gazety, Grupa Onet podawała wcześniej, że chce uzyskać ze sprzedaży co najmniej 18 mln zł, a nieoficjalnie chętnym na Pascala był m.in. wydawca słowników językowych Langensheidt.

Kosmala podkreślił też, że po przejęciu 25% akcji Onet.pl od Grupy ITI – na mocy umowy podpisanej na początku września – Grupa Onet stanie się jedynym właścicielem portalu.

„Obydwa przedsięwzięcia zbliżają nas do modelu ‘pure play’, czyli skupienia się na jednej branży technologicznej, która jest bardzo atrakcyjna dla inwestorów” – powiedział Kosmala.

Prezes przyznał, że Grupa Onet jest zainteresowana przejęciami na rynku polskim. „Na razie nie widzimy jednak żadnej ciekawej firmy do przejęcia” – podkreślił.

Kosmala powiedział, że jest zadowolony z wyników spółki za trzeci kwartał, ale nie podał szczegółów.

W pierwszej połowie 2005 roku Grupa Onet miała 12,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 23,69 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 39,68 mln zł wobec 28,76 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane