Grupa Optimusa chce mieć zysk operacyjny w IV kw.

Hydrobudowa Śląsk Spółka Akcyjna
06-06-2002, 12:23

WARSZAWA (Reuters) - Optimus SA chce w ciągu dwóch tygodni zdecydować się, czy skupi się na działalności detalicznej w branży komputerowej i elektroniki domowego użytku, czy też działalności integracyjnej.

Bez względu na to, jaka decyzja zostanie podjęta, w czwartym kwartale chciałby osiągnąć zysk operacyjny na poziomie grupy, powiedział nowy prezes spółki.

Andrzej Widerszpil, dawnej szef rywala Optimusa, polskiego oddziału Compaq, kupił od BRE Banku pięć procent akcji Optimusa i zamierza w tym roku zwiększyć udział do 10 procent.

"Do końca lipca chcemy przygotować budżet na ten rok, a w ciągu dwóch tygodni wybierzemy nasz model biznesowy. Chciałbym, żeby spółka osiągnęła zysk operacyjny na poziomie skonsolidowanym w czwartym kwartale" - powiedział na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami prezes Optimusa.

Jeżeli Optimus skupi się na działalności detalicznej może zdecydować się na zakup nowej fabryki pod potrzeby produkcji domowej elektroniki. Jeśli wybierze model integracyjny, będzie chciał kupić 6-7 krajowych producentów oprogramowania.

"Bez względu na to, jaki model wybierzemy inwestycje mogą być warte około 20 milionów złotych" - dodał Widerszpil.

Prezes powiedział też, że chce uprościć strukturę holdingu, który składa się obecnie z ponad 25 spółek i posprzedawać lub zlikwidować udziały w przedsięwzięciach nie mających bezpośredniego związku z podstawową działalnością.

((Marcin Gocłowski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Hydrobudowa Śląsk Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Grupa Optimusa chce mieć zysk operacyjny w IV kw.