Grupa Pracuj zainwestowała w szkołę programowania

opublikowano: 13-02-2018, 13:07
aktualizacja: 13-02-2018, 13:08

Największy w kraju serwis rekrutacyjny postawił na spółkę Coders Lab i jej formułę minimalizacji deficytu specjalistów IT.

Analitycy rynku pracy od dawna alarmują, że w kraju już teraz brakuje 50 tys. specjalistów w zakresie IT. Wśród 500 tys. ogłoszeń o pracę, jakie zostały opublikowane w serwisie rekrutacyjnym Pracuj.pl w ubiegłym roku, 83 tys. dotyczyło właśnie branży IT. A zapotrzebowanie na programistów, deweloperów czy analityków danych rośnie wraz z postępującą cyfryzacją gospodarki i od tego trendu uciec już nie sposób. Postawić można natomiast na szybkie kształcenie kadr, w czym udział zamierza mieć Grupa Pracuj, która w swoich strukturach posiada kilka firm, w tym dwa serwisy — aktywny w kraju Pracuj.pl i ukraiński rabota.ua. Łącznie publikują one ok. 130 tys. ofert zatrudnienia. Teraz zainwestowała w kolejną - Coders Lab, obejmując w niej mniejszościowy pakiet udziałów i poszuka sposobów na połączenie jej działalności z własną.   

Maciej Noga z Grupy Pracuj i Marcin Tchórzewski, współzałożyciel Coders Lab.
Zobacz więcej

Maciej Noga z Grupy Pracuj i Marcin Tchórzewski, współzałożyciel Coders Lab. ARC

Maciej Noga, członek zarządu Grupy Pracuj, odpowiedzialny za akwizycje w spółce, zauważa, że krajowy sektor edukacyjny nie reaguje wystarczająco szybko na technologiczne zmiany na rynku. Dostrzega więc duże szanse rozwoju nowych programów szkoleniowych. Spółka będzie nadal szukać inwestycji w obszarze edukacyjnym. 

Coders Lab jest szkołą programowania założoną w 2013 r. przez braci Marcina i Jacka Tchórzewskich. Działa – jak określają sami twórcy - w formule bootcampu, czyli intensywnych, przyspieszonych kursów. Obecnie szkoła aktywna jest w ośmiu miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie i w Katowicach. Przeszkolonych zostało w niej ok. 1,5 programistów webowych. Założyciele Coders Lab zapewniają również, że ośmiu na dziesięciu jej absolwentów znajduje pracę w zawodzie w czasie trzech miesięcy od zakończenia szkolenia. Kooperacja z Grupą Pracuj ma jeszcze bardziej zwiększyć ich szanse na rynku, m.in. poprzez lepsze dopasowanie programu szkoleniowego do potrzeb pracodawców. Coders Lab ma przejść transformację, jak czytamy w komunikacie spółek: „zamieniając się ze szkoły programowania w szkołę IT”. 

- Dzięki inwestycji stworzymy kursy wykraczające poza naukę programowania, ale nadal związane z zawodami IT, skierowane np. do testerów. Powiększymy nasze biura w całej Polsce. Oprócz rozwijania wewnętrznych aplikacji online do wspomagania nauki, w które od początku działalności zainwestowaliśmy 1,5 mln zł, inwestycja pozwoli nam również zaproponować usługi Coders Lab zagranicą – zapowiada Marcin Tchórzewski, współzałożyciel Coders Lab. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Grupa Pracuj zainwestowała w szkołę programowania