Grupa przy MC pomoże zrozumieć RODO

opublikowano: 02-07-2018, 22:00

Odbyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie członków Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych Osobowych przy Ministerstwie Cyfryzacji (MC).

Jej celem jest pomoc przedsiębiorcom oraz osobom fizycznym w wyjaśnieniu poszczególnych problemów wynikających z reformy ochrony danych, która wystartowała ponad miesiąc temu.

Minister cyfryzacji postanowił powołać specjalną grupę, dostrzegając potrzebę stworzenia forum wymiany doświadczeń dotyczących wdrożenia unijnego rozporządzenia, wprowadzającego reformę (RODO) i zagadnień związanych z ochroną prywatności. Jest ono stosowane w całej Unii Europejskiej, w tym w Polsce, od 25 maja. Jak wyjaśnia MC, powołanie tego ciała jest odpowiedzią na liczne przypadki błędnego zrozumienianowych przepisów.

Grupa ma opracować m.in. klucz postępowania w najczęstszych przypadkach nadinterpretacji regulacji RODO. Do udziału w jej pracach zaproszono m.in. przedstawicieli środowiska biznesu i organizacji pozarządowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy