Grupa Ujastek przerodzi się w Neomedic

  • Alina Treptow
opublikowano: 30-07-2014, 00:00

Powstająca ogólnopolska sieć szpitali położniczo-ginekologicznych zmieniła szyld. Szykuje się do kolejnych inwestycji.

Grupa Ujastek, należąca do funduszu private equity Innova Capital, szykuje się do rebrandingu. Nie chcąc już działać pod szyldem krakowskiego szpitala Ujastek, który należy do sieci, zmieni nazwę na Neomedic.

Zobacz więcej

FOT. kodakgold/RGB Stock

— Marki lokalne, takie jak Ujastek czy Medikor (Nowy Sącz), pozostaną niezmienione — informuje Roman Wylezoł, prezes Neomedica. Zmiana ma być analogiczna do tej, którą wiele lat temu przeszła sieć medyczna Lux Med. Mimo wprowadzenia nowej, parasolowej marki, nie zrezygnowano z Medycyny Rodzinnej czy Profemedu. Krzysztof Krawczyk, partner z Innovy Capital, przekonuje, że nowa marka ma zapewnić spójność grupie. Dzisiaj jej nie ma, bo każda placówka nazywa się inaczej.

— A marka Ujastek jest znana tylko mieszkańcom Krakowa — uważa Krzysztof Krawczyk. Obecnie w skład Neomedica wchodzi krakowski Ujastek, Medikor z Nowego Sącza oraz Śląski Instytut Matki i Dziecka w Chorzowie.

Co prawda, ten ostatni jest jeszcze w budowie (obecnie inwestor dzierżawi od publicznego szpitala oddział ginekologiczny). Inwestycja, warta 40 mln zł, ma zostać zakończona do końca 2015 r. Już jesienią tego roku zostanie zakończona inwestycja w drugą lecznicę w Nowym Sączu — powstaje tam szpital ginekologiczno-położniczy z 90 łóżkami dla dorosłych, 15 dla zdrowych noworodków i pięcioma stanowiskami intensywnej opieki noworodkowej.

Duża inwestycja szykuje się również w Krakowie — obok Ujastka inwestor wybuduje drugi szpital ginekologiczno-położniczy dla pacjentek płacących z własnej kieszeni. Innova Capital na budowę sieci szpitali i klinik świadczących opiekę z zakresu ginekologii, położnictwa, patologii ciąży oraz neonatologii przeznaczy 150 mln zł.

Boom inwestycyjny

Medycyna jest ostatnio ulubienicą funduszy. Inwestorzy albo już mają spółkę medyczną w portfelu, albo planują ją kupić. EQT od kilku lat ma w portfelu HTL Strefę, producenta nakłuwaczy i lancetów personalnych. Mid Europa Partners postawiła na krakowską Diagnostykę, Resource Partners jest właścicielem sieci klinik okulistycznych Mavit, a Montagu ma w portfelu sieć medyczną Euromedic (rusza proces sprzedaży). Advent International zainwestował natomiast w Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu