Grupa VW z rekordami sprzedaży

opublikowano: 11-01-2019, 12:08

Grupa Volkswagen zakończyła rok z rekordowymi dostawami na poziomie 10,8 mln, co prawdopodobnie umocniło pozycję niemieckiej grupy jako największego producenta samochodów na świecie.

Pomimo że 2018 był rokiem niezliczonych zawirowań, od taryf handlowych i nowych norm emisji spalin po zakazy dotyczące silników wysokoprężnych w wielu niemieckich miastach, to aż pięć marek grupy (VW, Skoda, Seat, Porsche i Lamborghini) osiągnęły nowe rekordy sprzedaży.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wspaniałego wyniku w 2018 roku. W związku z niestabilną sytuacją geopolityczną, w 2019 r. nasza firma będzie musiała zmierzyć się z równie silnymi przeciwnościami - powiedział Christian Dahlheim, dyrektor sprzedaży grupy.

W grudniu dostawy na całym świecie spadły o 8,4 proc. do 916 200 aut, na co wpłynął spadek o 12,5 proc. w Chinach - największym na świecie rynku. W ciągu roku dostawy do kraju wzrosły jednak o 0,5 proc. do 4,2 mln sztuk, co jest wystarczające, aby VW, lider rynku w Chinach, mógł zwiększyć swój udział w rynku o punkt procentowy do 18,5 proc. W Europie sprzedaż w okresie 12 miesięcy wzrosła o 1,2 proc. do 4,38 mln sztuk, podczas gdy w Ameryce Północnej dostawy spadły o 2 proc. do 956 700 aut. Modele SUV "były silnym motorem wzrostu".

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy