GTC buduje w Zagrzebiu

Agnieszka Janas
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

Notowane na warszawskiej giełdzie Globe Trade Centre (GTC) rozpoczyna inwestycje w stolicy Chorwacji.

Rynki Bałkany przyciągają coraz większą liczbę inwestorów

Notowane na warszawskiej giełdzie Globe Trade Centre (GTC) rozpoczyna inwestycje w stolicy Chorwacji.

GTC Chorwacja — spółka zależna w 97 proc. od GTC — kupiło 12 tys. mkw. gruntów w Zagrzebiu. Plany zakładają wybudowanie w tym miejscu nowoczesnego kompleksu handlowo-biurowego. Obiekt będzie liczył 18,8 tys. mkw. powierzchni. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na 42 mln EUR. GTC rozpoczęło działalność w Chorwacji w 2004 r.

— Chorwacja to jeden z dziewięciu krajów, w których obecna jest GTC. Chcemy wykorzystać potencjał tego rynku, realizując w nim inwestycje w segmentach: biurowym, handlowym i mieszkaniowym. Poszerzając portfel inwestycji GTC w Chorwacji, konsekwentnie realizujemy strategię ekspansji na najbardziej obiecujących rynkach — twierdzi Hagai Harel, członek zarządu GTC.

Doświadczenie w segmencie centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce (GTC wybudowało Galerię Mokotów w Warszawie i Galerię Kazimierz w Krakowie) wykorzystano przy realizacji Avenue Mall. Jego otwarcie planowane jest na koniec drugiego kwartału 2007 r. Powierzchnia handlowa obiektu została wynajęta niemal w całości.

We wrześniu 2006 roku deweloper przejął również większościowy — 75 proc. — udział w inwestycji mieszkaniowo-hotelowej na półwyspie Istria, na wybrzeżu Chorwacji. Spółka wybuduje na 130-hektarowym terenie 111 luksusowych willi i apartamentów, pięciogwiazdkowy hotel oraz pole golfowe. Oddanie obiektu planowane jest na 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu