GTC chce sprzedać udziały w Galerii Mokotów

Kamil Zatoński
opublikowano: 25-09-2008, 10:22

Deweloper podjął rozmowy w sprawie pozbycia się 50 proc. udziałów w jednym z największych w kraju centrów handlowych. Na  transakcji trudno mu będzie jednak wykazać zysk.

„Globe Trade Centre informuje, że prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży Unibail Rodamco 50% udziałów w Rodamco CH1 Sp. z o.o. (CH1), właściciela centrum handlowego Galeria Mokotów w Warszawie. Unibail Rodamco jest pośrednim właścicielem pozostałych 50% udziałów w CH1” – napisano w lakonicznym komunikacie, opublikowanym przed sesją.

Reakcja inwestorów jest umiarkowana: przy niewielkich obrotach kurs spada o 0,5 proc. do 22,53 zł.

W księgach spółki wartość udziałów w CH1 oszacowana jest na 158 mln EUR, przy uwzględnieniu stopy kapitalizacji (yield) na poziomie 5,25 proc. Stopy kapitalizacji (stosunek rocznej wartości dochodów z najmu do wartości nieruchomości) ostatnio rosły, dlatego można przypuszczać, że GTC nie uda się spieniężyć inwestycji z zyskiem księgowym. Ale to nie powinno martwić inwestorów: najważniejsza jest gotówka, a trzeba pamiętać, że zyski z rewaluacji Galerii Mokotów podbijały już nie raz rezultaty firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GTC chce sprzedać udziały w Galerii Mokotów