GTC ubezpiecza całą emisję serii C

Tomasz Furman
19-09-2000, 00:00

GTC ubezpiecza całą emisję serii C

Globe Trade Centre podpisał umowę o subemisję inwestycyjną dotyczącą wszystkich akcji serii C oferowanych inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym. Zawarto również umowę o subemisję usługową na całą pulę akcji serii B sprzedawanych kadrze zarządzającej.

GTC ubezpieczyło całą emisję akcji serii C, mimo że tak naprawdę dochodziła ona do skutku nawet w przypadku objęcia jednego waloru. Spółka zawarła umowę z grupą instytucji finansowych, tj. przedsiębiorstwami maklerskimi i bankami, z CDM Pekao na czele.

Wczoraj rozpoczęły się zapisy na 0,7 mln akcji serii C sprzedawanych w transzy inwestorów indywidualnych. GTC ustaliło widełki cenowe w przedziale od 76,5 zł do 86 zł, przy czym subskrybenci tej puli walorów będą płacić cenę maksymalną. Rozpoczęły się również zapisy w transzy menedżerskiej i proces book-buildingu w transzy inwestorów instytucjonalnych. Z wcześniejszych deklaracji wiadomo, że od 20 proc. do 40 proc. akcji serii C powinien kupić EBOR. Zapisy w TMI i book-building będą przyjmowane do 25 września. TF

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GTC ubezpiecza całą emisję serii C