GTL czeka już na inwestorów

Maria Trepińska
opublikowano: 18-05-2000, 00:00

GTL czeka już na inwestorów

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, zarządca katowickiego portu lotniczego w Pyrzowicach, może otrzymać 300 ha gruntów, które wcześniej należały do wojska. Pod koniec kwietnia Ministerstwo Obrony Narodowej wyraziło zgodę na przejęcie terenów użytkowanych przez armię przez wojewodę śląskiego. Niewykluczone, że po przejęciu gruntów wojewoda wniesie je aportem do GTL. Ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.

Według Cezarego Orzecha, rzecznika GTL, w czwartym kwartale wojsko ostatecznie opuści teren. Znajdują się na nim: około 50 budynków, hangary lotnicze i zbiorniki paliwa.

Według Marka Mutke, prezesa GTL, teraz można szukać inwestorów.

— Po opuszczeniu lotniska przez wojsko pozostanie spory majątek do zagospodarowania. Chcemy rozbudować sieć dróg dojazdowych, bazę hotelową i gastronomiczną — wyjaśnia Marek Mutke.

Wczoraj, po pięciu latach starań, GTL oficjalnie uruchomiło na terenie portu strefę handlu wolnocłowego. Wyłącznym operatorem została gdyńska Baltona. Według Cezarego Orzecha, to też zwiększy atrakcyjność pyrzowickiego lotniska. W tym roku z jego usług ma skorzystać około 200 tys. pasażerów. MT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GTL czeka już na inwestorów