Gundlach: Donald Trump wygra

opublikowano: 05-05-2016, 10:57

Donald Trump będzie następnym prezydentem USA, uważa Jeff Gundlach, guru rynku obligacji, który zarządza 84 mld USD w DoubleLine.

Gundlach podkreśla, że jest apolityczny. Ale uważa, że on, jak i inni inwestorzy, powinni być realistami. Dlatego spodziewa się zwycięstwa Trumpa i dużego deficytu budżetowego USA kiedy nowy prezydent zasiądzie już w Gabinecie Owalnym.

Jeffrey Gundlach
Bloomberg

- Nie ma problemu z długiem. To wiemy o Donaldzie Trumpie – powiedział Gundlach w CNBC.

Jego zdaniem, Trump jest podobny do idola Republikanów, zmarłego w 2004 roku prezydenta Ronalda Reagana. 

- Reagan opierał gospodarkę na długu i myślę, że Trump też taki będzie – powiedział Gundlach. - To zwykle wygląda jakby działało, na początku. Można jednak zapytać, czy zastrzyk dla gospodarki pochodzący z projektów infrastrukturalnych i podobnych zrekompensuje potencjalny hamulec w postaci malejącego globalnego handlu – dodał.

Szef DoubleLine uważa, że inwestorzy powinni w oczekiwaniu na zwycięstwo Trumpa zainteresować się spółkami zbrojeniowymi i wycofać się ze spółek podatnych na spowolnienie globalnego handlu, szczególnie handlujących z Meksykiem czy Chinami. 

Gundlach przyznaje, że Trump może złagodzić swoje stanowisko kiedy zostanie prezydentem. Część obietnic wyborczych będzie się jednak starał zrealizować.

- Donald będzie przynajmniej próbował zbudować mur, spróbuje zrobić coś z miejscami pracy, spróbuje pomóc „średniej” Ameryce. Jak daleko to pójdzie? Nie wiem. Ale nie może powiedzieć: „tylko żartowałem” - powiedział Gundlach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane