Guru amerykańskich inwestorów spłacił dom za pieniądze z bitconów

opublikowano: 16-04-2021, 17:11

Jim Cramer, gospodarz programu Mad Money w CNBC, który od wielu lat doradza Amerykanom w sprawie inwestycji na rynkach kapitałowych ujawnił, że spłacił kredyt hipoteczny za pieniądze z inwestycji w bitcoina, donosi Fortune.

W czwartek Cramer poinformował, że dzień wcześniej spłacił kredyt hipoteczny sprzedając połowę bitcoinów, w które zainwestował.

- To było tak, jakbym płacił lipnymi pieniędzmi za prawdzie – powiedział Cramer. – Ale mam teraz dom, w całości, bo kupiłem tą kryptowalutę. Myślę, że wygrałem - dodał.

Ujawnił, że kupił większą ilość bitcoinów kiedy kurs najpopularniejszej kryptowaluty wynosił 12 tys. USD. W czwartek sięgał prawie 65 tys. USD.

Jim Cramer, fot. Bloomberg
Jim Cramer, fot. Bloomberg

Cramer należy do grupy zwolenników bitcoina. W swoich programach mówił, że jest „niemal nieodpowiedzialne” nie mieć go w portfelu inwestycyjnym. W marcu ujawnił, że zarobił więcej na tej kryptowalucie niż na złocie.

Cramer nie ujawnił dokładnej kwoty, którą zarobił na bitcoinie. W przeszłości mówił jednak, że wydał na niego 500 tys. USD po tym jak zniechęcił się do kupowania złota.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fortune

Polecane