Guru internetu przejmuje 7ninjas

opublikowano: 24-09-2019, 22:00

Netguru przejmie 12-osobowy zespół rzeszowskiej spółki i otwiera nowy oddział.

Netguru, polska spółka specjalizująca się w doradztwie, tworzeniu oprogramowania oraz projektowania produktów cyfrowych, ogłosił przejęcie 12 osób wchodzących w skład rzeszowskiej agencji 7ninjas. To ruch, który ma wzmocnić kompetencje technologiczne spółki. W ramach transakcji dotychczasowa siedziba 7ninjas w Rzeszowie weszła w struktury Netguru, stając się dziewiątym biurem tej firmy w Polsce.

— Jesteśmy pod wrażeniem tempa rozwoju zespołu 7ninjasi jakości pracy, na którą zwracali uwagę dotychczasowi klienci. Doświadczenie i kompetencje, a także ludzie tworzący zespół 7ninjas doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju — mówi Marek Talarczyk, prezes Netguru.

7ninjas to spółka powstała w 2015 r., specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie, w tym aplikacji mobilnych i przeglądarkowych. Agencja pracowała z takimi klientami, jak Nike, Dior i Alcatel. Vadym Petrychenko i Eugene Malinin, założyciele 7ninjas, postanowili zaangażować się w inne inicjatywy. Ponadto Eugene Malinin dołączy do Netguru na trzy miesięce, aby tymczasowo wspierać integrację nowego zespołu.

Przejęcie zespołu 7ninjas to kolejna transakcja poznańskiej spółki na drodze rozbudowy kompetencji konsultingowych. Wcześniej w tym roku przejęła już część zespołu Risen, a w 2018 r. przejęła firmę Bitcraft, tym samym otwierając biuro w Białymstoku. Netguru powstało w 2008 r. Obecnie firma zatrudnia ponad 600 osób. W 2018 r. zanotowała 120-procentowy wzrost, osiągając ponad 80 mln zł przychodów. Zdecydowana większość klientów Netguru to kontrahenci zagraniczni. Spółka współpracuje z klientami z całego świata — ponad 65 proc. jej przychodów generują klienci z USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwajcarii, Niemiec i Izraela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane