Guru telewizji stracił 100 mln USD przez hazard

David Milch był uważany za jednego z największych twórców telewizyjnych. Właśnie okazało się, że przez hazard stracił wszystko.

Twórca pokazywanych także w Polsce seriali "NYPD Blue" i "Deadwood", czterokrotny zdobywca nagrody Emmy, były profesor Uniwersytetu Yale, miał niegdyś majątek szacowany na ponad 100 mln USD. Obecnie okazuje się, że przez uzależnienie od hazardu Milch jest bankrutem z 17 mln USD długu, poinformował The Hollywood Reporter.

Zobacz więcej

David Milch Reuters/FORUM

Sprawa wyszła na jaw przy okazji sprawy sądowej, jaką wytoczyła żona Milcha firmie NKSFB zarządzającej majątkiem jej i męża. Kobieta twierdzi, że pomimo bardzo częstych kontaktów firma nie informowała jej o hazardzie męża, była natomiast zapewniana o dobrym stanie finansów. Ostatecznie dowiedziała się jednak, że ma wraz z mężem miliony dolarów długu. Zmusiło to ją i męża do wyprzedaży majątku, m.in. jednego z dwóch posiadanych domów, biżuterii, dzieł sztuki, a nawet sprzętu AGD. Z powodu swojej obecnie sytuacji David Milch ma ograniczenie wydatków do 40 USD tygodniowo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Guru telewizji stracił 100 mln USD przez hazard