GUS: Inflacja wyniosła w lipcu 1,1 proc., powyżej oczekiwań

Internet Securities
16-08-2006, 14:16

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych pozostały niezmienione w stosunku do czerwca, natomiast w ujęciu rocznym inflacja wyniosła w lipcu 1,1 proc., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie w środę. W czerwcu 2006 roku roczny wskaźnik inflacji konsumenckiej wyniósł 0,8 proc. wobec 0,9proc. w maju.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych pozostały niezmienione w stosunku do czerwca, natomiast w ujęciu rocznym inflacja wyniosła w lipcu 1,1 proc., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie w środę. W czerwcu 2006 roku roczny wskaźnik inflacji konsumenckiej wyniósł 0,8 proc. wobec 0,9proc. w maju.

Ceny żywności, napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych spadły 1,2 proc. wobec poprzedniego miesiąca i wzrosły o 0,4 proc. w ujęciu rocznym. Ceny paliw do prywatnych środków transportu odnotowały wzrost o 2,1 proc. w ujęciu miesięcznym i wzrost o 4,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Ekonomiści ankietowani przez ISB spodziewali się, że inflacja w maju ukształtuje się na poziomie 0,8-0,9 proc, przy średniej na poziomie 0,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GUS: Inflacja wyniosła w lipcu 1,1 proc., powyżej oczekiwań