GUS: W IV poprawa wskaźnika koniunktury w przetwórstwie

Internet Securities
opublikowano: 22-04-2005, 17:00

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym ukształtował się w kwietniu na poziomie plus 9, czyli podobnie jak w marcu, podał w piątek Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym ukształtował się w kwietniu na poziomie plus 9, czyli podobnie jak w marcu, podał w piątek Główny Urząd Statystyczny (GUS).

„Bieżący portfel zamówień i produkcja są ograniczane w mniejszym stopniu niż w poprzednim miesiącu. Wpływa to na nieznaczną poprawę (ocenianej jako niezadowalająca) sytuacji finansowej przedsiębiorstw. Przewidywania dotyczące przyszłego portfela zamówień i produkcji, a także sytuacji finansowej przedsiębiorstw są optymistyczne” – podał GUS w komunikacie.

Poprawę koniunktury sygnalizuje 26% badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 17%. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie oceniany był w kwietniu pozytywnie i wyniósł plus 10, lepiej niż w poprzednim miesiącu, gdy wynosił minus 1. Wśród badanych przedsiębiorstw 27% sygnalizuje poprawę koniunktury, a 17% jej pogorszenie (w marcu odpowiednio: 23% i 24%).

Natomiast ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany był w kwietniu negatywnie, wskaźnik wyniósł minus 5. Jest to poprawa w stosunku do poprzedniego miesiąca, gdy wyniósł minus 8. Wśród badanych przedsiębiorstw 19% sygnalizuje poprawę koniunktury, a 24% jej pogorszenie (w marcu odpowiednio: 18% i 26%).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane