Gwałtowne załamanie kursu bitcoina

opublikowano: 17-05-2019, 06:25

Drożejący jeszcze niedawno bitcoin gwałtownie taniał w piątek rano nawet o ponad 20 proc., informuje Reuters.

Seria niedawnych wzrostów kursu wyniosła cenę najpopularniejszej kryptowaluty do 10-miesięcznego maksimum. W piątek doszło jednak do gwałtownej przeceny bitcoina. Jego kurs spadał na Bitsmap nawet do 6178 USD, czyli aż o 21,6 proc. Obecnie bitcoin tanieje na tym rynku o 9,8 proc. do 7352,43 USD.

Bitcoin
Zobacz więcej

Bitcoin fot. Bloomberg

Wyprzedaż najpopularniejszej kryptowaluty pociągnęła w dół także kursy pozostałych. XRP tanieje o 16 proc. do 0,41818 USD, Litecoin o 12,6 proc. do 89,92 USD, a Ethereum o 7,4 proc. do 243,47 USD.

Podobnie jak nie było wiadomo, dlaczego bitcoin drożał w ostatnich dniach, nie wiadomo dlaczego doszło do jego przeceny. Mówi się m.in. o tym, że po ostatnich wzrostach, które podwoiły wartość kryptowaluty, rynek zdominowali grający na spadek kursu bitcoina przy jednoczesnym wycofaniu się i likwidacji pozycji przez obstawiających dalszy wzrost ceny wirtualnego pieniądza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy