Gwarant wypłaci dywidendę

ANP
opublikowano: 16-02-2010, 00:00

Debiutująca na NewConnect spółka ochroniarska chce gonić największych w branży. Ma jej w tym pomóc giełda.

Debiutująca na NewConnect spółka ochroniarska chce gonić największych w branży. Ma jej w tym pomóc giełda.

Gwarant Agencja Ochrony i Detektywistyki, specjalizująca się m.in. w ochronie, monitoringu i usługach porządkowych, dziś bez emisji akcji rozpoczyna karierę na NewConnect. Do obrotu wprowadzi 5 mln papierów. Kurs odniesienia wynosi 6 zł.

— Nie idziemy po pieniądze. Chcemy urynkowić aktywa i podzielić się zeszłorocznym zyskiem z nowymi akcjonariuszami, którzy nabędą akcje po debiucie. Liczymy, że upublicznienie podniesie wiarygodność firmy i ułatwi zdobywanie kontraktów — mówi Edward Kuczer, prezes Gwaranta i posiadacz 22 proc. akcji.

Wiodącym udziałowcem spółki jest DM IDMSA (51 proc.), a 19 proc. należy do Probatus Financial Advisers.

Docelowo spółka chce pojawić się na rynku głównym.

— Może to nastąpić w ciągu dwóch-czterech lat — dodaje Edward Kuczer.

Plan może być zrealizowany wcześniej, jeśli spółka zdecyduje się na przejęcia, które podniosą jej wartość. Na razie nie namierzyła nic konkretnego, mimo to zamierza gonić konkurencję.

— W Polsce jest ponad 4,5 tys. firm ochroniarskich. W pierwszej dziesiątce są te, których roczne przychody sięgają 80-500 mln zł. W następnej trzydziestce są firmy ze sprzedażą 20-80 mln zł. Jesteśmy w drugim segmencie, a chcemy się zbliżyć do największych. Wierzę w osiągnięcie w przyszłości około 100 mln zł przychodów — mówi prezes Gwaranta.

W 2009 r. sprzedaż firmy wyniosła 32,3 mln zł (wobec 30,3 mln zł w 2008 r.), a zysk netto — 2,9 mln zł (wobec 1,8 mln zł r/r), z czego 2 mln zł będzie przeznaczone na dywidendę z zysku za 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane