Gwardia Finansowa skonfiskowała majątek b. opata z Monte Cassino

PAP
opublikowano: 11-11-2015, 12:32

Na wniosek włoskiej prokuratury Gwardia Finansowa skonfiskowała w środę pół miliona euro byłemu opatowi klasztoru benedyktynów na Monte Cassino Pietro Vittorellemu i jego bratu - podały media. Według śledczych b. przełożony przywłaszczył sobie pieniądze opactwa.

Media podały, że ojciec Vittorelli, który w latach 2007-2013 kierował opactwem na Monte Cassino, miał nieograniczony dostęp do jego pieniędzy.

Prokuratura z Rzymu prowadząca śledztwo w tej sprawie twierdzi, że zakonnik przywłaszczył sobie ponad pół miliona euro z sum przeznaczonych na sprawowanie kultu i działalność dobroczynną. Kwoty te, twierdzą śledczy, zostały następnie „wyprane” poprzez transfer na konta brata zakonnika, pośrednika finansowego, a potem do niego wracały.

Ojciec Vittorelli zrezygnował z funkcji opata w 2013 roku z powodu poważnej choroby, po której musiał przejść długą rekonwalescencję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane