Gwiazda finansów zarabia tyle co Lady Gaga

MK, The Globe and Mail
opublikowano: 27-01-2011, 12:07

Co łączy finansistę Bank Citi z gwiazdami sportu i show-biznesu, jak Cristiano Ronaldo czy Lady Gaga?

Bank Citi wytransferował z banku UBS gwiazdę finansów: Stephena Traubera, specjalistę zajmującego się multi-miliardowymi transakcjami finansowymi. Ostatnią transakcją Traubera było pilotowanie sprzedaży firmy Smith International Inc. za 11 miliardów dolarów firmie Schlumberger Ltd - zespół Traubera zarobił dla banku 29,3 miliona dolarów.

Trauber w Citi otrzymał gwiazdorską gażę: 9 milionów dolarów za rok. Pytanie: czy to nie jest przesada? Owszem, jest. Tak samo jak Lady Gaga otrzymująca miliony dolarów za śpiewanie i Cristiano Ronaldo otrzymujący miliony dolarów za kopanie piłki. Ale z drugiej strony, Gaga i Ronaldo przyciągają wiele milionów klientów, wiele milionów dolarów sprzedaży różnych produktów. I właśnie dlatego zarabiają tyle pieniędzy.

Żyjemy w świecie kultu gwiazd - czy nam się to podoba, czy nie. Może nie jest to do końca sprawiedliwe (zwłaszcza jeśli ktoś taką gwiazdą nie jest), ale od czasu Wilfreda Pareto minęło już kilkaset lat i powinniśmy przyjąć w końcu do wiadomości - sprawiedliwość ekonomiczna nie istnieje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK, The Globe and Mail

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Gwiazda finansów zarabia tyle co Lady Gaga