GWM rozważy produkcję aut w Europie

opublikowano: 11-09-2019, 10:35

Great Wall Motor, jeden z największych chińskich koncernów motoryzacyjnych może rozważyć produkcje samochodów w Europie, jeśli roczna sprzedaż przebije poziom 50 tys. sztuk, donosi Reuters.

Wei Jianiun, prezes GWM podczas salonu samochodowego we Frankfurcie powiedział, że firma, największy w Państwie Środka producent SUV-ów i pickupów, analizuje obecnie rozwój sprzedaży poza lokalnym rynkiem by zwiększyć międzynarodowe znaczenie marki oraz poprawić rentowność z uwagi na fakt spowolnienia jakie dosięgło największy rynek motoryzacyjny na świecie.

W ciągu najbliższych dwóch lat chcemy rozpocząć sprzedaż w Unii Europejskiej SUV-ów marki WEY – powiedział Wei. Dodał, że na razie firma zamierza produkować samochody w Chinach i eksportować je do UE. Planuje również sprzedaż pojazdów elektrycznych akumulatorowych i hybrydowych typu plug-in do Europy.

Wierzymy, że kiedy sprzedamy ponad 50 tys. sztuk w UE, zaczniemy rozważać budowę tam fabryki – zadeklarował Wei.

Great Wall, którego marką masową jest Haval, eksportuje również niektóre modele pickupów do Włoch. W czerwcu koncern rozpoczął produkcję w fabryce w regionie Tula w środkowej Rosji, o zdolności produkcyjnej 80 tys. samochodów rocznie.

Great Wall jest jedną z niewielu firm motoryzacyjnych, które zgłosiły w tym roku wzrost sprzedaży w Chinach. Firma sprzedała 624 tys.  aut w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2019 r. o 5,79 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy