H&M zatrudni 1000 osób w Krzywej

MAG
opublikowano: 22-09-2017, 12:17
aktualizacja: 22-09-2017, 12:17

Ponad 280 mln zł będzie kosztować centrum logistyczne szwedzkiej firmy odzieżowej w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

To będzie trzecie centrum dystrybucji H&M w Polsce. Najnowsza inwestycja zostanie zlokalizowana w podstrefie Krzywa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 700 m od węzła drogowego „Krzywa” autostrady A4 i drogi krajowej 94. H&M planuje otwarcie centrum na przełomie 2018 i 2019 r. Pracę znajdzie w nim ponad 1000 osób.

Sklep H&M
Sklep H&M
Bloomberg

- To bardzo ważny projekt dla regionu. Mamy nadzieję, że dzięki tak dużej inwestycji zatrudnienie znajdą setki osób, które do tej pory bez skutku szukały pracy, co praktycznie wyeliminuje bezrobocie w gminie Chojnów. Ważne jest dla nas każde nowe miejsce pracy – komentuje Witold Lech Idczak, prezes LSSE. 

- Logistyka jest niezwykle istotnym elementem w rozwijającej się sieci branży detalicznej, podlegającej nieustannym przeobrażeniom, które wymagają inwestycji również w zaawansowane rozwiązania technologiczne, a ten projekt świetnie spełnia warunki niezbędne do zapewnienia niezawodnego i konkurencyjnego procesu dystrybucji - dodaje Michael Schulz, manager ds. planowania w H&M.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane