Hajdarowicz miesza w składzie

MZAT
opublikowano: 10-03-2014, 18:29

Beata Mońka nie jest już prezesem wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Na razie zastąpi ją znany m.in. z Telepizzy Dariusz Bąk.

Na stanowiskach kierowniczych w spółkach Grzegorza Hajdarowicza trudno zebrać roczne doświadczenie do CV. Przekonała się o tym właśnie Beata Mońka, która od października ubiegłego roku była prezesem Gremi Business Communication (GBC), wydawcy „Rzeczpospolitej”, „Parkietu”, „Sukcesu” i „Bloomberg Businessweeka”.

Szybka meta: „Dołączam do zespołu w momencie głębokiej zmiany. Wierzę, że wspólnie odniesiemy sukces rynkowy. Mamy silne tytuły, świetnych dziennikarzy i dobry punkt startu” – mówiła Beata Mońka, obejmując stanowisko prezesa wydawcy Rzeczpospolitej. Już go nie zajmuje.(fot. WM)
Szybka meta: „Dołączam do zespołu w momencie głębokiej zmiany. Wierzę, że wspólnie odniesiemy sukces rynkowy. Mamy silne tytuły, świetnych dziennikarzy i dobry punkt startu” – mówiła Beata Mońka, obejmując stanowisko prezesa wydawcy Rzeczpospolitej. Już go nie zajmuje.(fot. WM)
None
None

Była, bo już nie jest – według naszych informacji w poniedziałek, 10 marca, w spółce doszło do zmiany warty i pani prezes, która przychodziła do spółki z zadaniem „zwiększenia obecności w online i e-wydaniach”, zamieniła fotel w zarządzie na krzesło w radzie nadzorczej. Przyczyny tej roszady owiane są mgiełką tajemnicy – pracownicy mieli zostać poinformowani, że odchodząca pani prezes – która wcześniej była m.in. szefową operatora platformy Cyfra+ - „wypełniła swoją misję”.

Jej obowiązki ma tymczasowo pełnić Dariusz Bąk, ostatnio prezes eKiosku, czyli należącego do Grupy Gremi serwisu sprzedającego e-wydania gazet, ebooki i audiobooki. Menedżer wcześniej był m.in. dyrektorem generalnym polskiego oddziału hiszpańskiej Telepizzy.

Według naszych źródeł z grupą miał pożegnać się także Roman Młodkowski, były dziennikarz i szef TVN CNBC, który od stycznia był doradcą zarządu GBC. Grzegorz Hajdarowicz, właściciel grupy i przewodniczący rady nadzorczej GBC, nie odpowiedział na nasze próby kontaktu i pytania o zmiany w spółce. Sprawy nie chciał też komentować Karol Smoląg, rzecznik GBC.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane