Hakerzy zażądali okupu w bitcoinach

opublikowano: 18-02-2016, 14:21

Hollywoodzki szpital zapłacił równowartość 17 tys. USD hakerom, którzy włamali się do systemu komputerowego - informują władze placówki.

Incydent miał miejsce w szpitalu Hollywood Presbyterian Medical Center 5 lutego.

Zobacz więcej

Bitcoin, moneta w dłoni

Bloomberg

- Za pomocą oprogramowania wirusowego hakerzy zaatakowali nasze komputery, przez co pracownicy szpitala zostali pozbawieni możliwości komunikowania się drogą elektroniczną – tłumaczy prezes szpitala Allen Stefanek.

Cyberprzestępcy zażądali 40 bitcoinów w zamian za odblokowanie systemu.

- Spełnienie ich żądań, czyli zapłacenie okupu w zamian za otrzymanie klucza odblokowującego, było najszybszym sposobem na przywrócenie wszystkich funkcji administracyjnych systemu komputerowego - mówi Allen Stefanek.

Informuje, że szpital przekazał hakerom równowartość 17 tys. USD, płacąc w bitcoinach. System udało się przywrócić z pomocą wykwalifikowanych informatyków. Niedawno o sprawie została poinformowana policja i FBI.

W ciągu ostatnich 5 lat co najmniej 158 amerykańskich instytucji - w tym szpitale, inni dostawcy usług medycznych i ubezpieczyciele - zostało zaatakowanych przez hakerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu