Hala Filtrów odzyska blask w PPP

opublikowano: 29-07-2018, 22:00

Poznań chce przeprowadzić rewitalizację zabytkowego budynku. Inwestycję potencjalnie sfinansuje prywaty partner, który poetm będzie zarządzać budynkiem, zarabiając na tym. Miasto jest gotowe podpisać z nim umowę na 25 lat.

— Wierzymy, że modernizacja zabytkowej Hali Filtrów to pierwszy i ważny krok w kierunku rewitalizacji obszaru tzw. Starej Gazowni. Jako teren poprzemysłowy, z piękną i zabytkową architekturą,miejsce to ma olbrzymi potencjał — mówi Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Pomysł na rewitalizację — wzorowany na rozwiązaniach dużych europejskich miast, od Lizbony, przez Amsterdam, po Warszawę — zakłada włączenie w inwestycję prywatnej spółki. Samorząd chce znaleźć spółkę, która zainwestuje w rewitalizację, a potem będzie zarządzać nieruchomością. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać oferty do końca sierpnia.

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Innovation Norway zapraszają przedstawicieli firm do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji, które odbędą się 26 września w stolicy Norwegii przy okazji Oslo Innovation Week.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy