Handlowy miał 251 mln zł zysku, kurs spada

ET
opublikowano: 06-11-2012, 11:51

City Handlowy pokazał największy zysk kwartalny wypracowany na działalności biznesowej. Kurs akcji spada.

City Handlowy zarobił w III kw. 251 mln zł, to o 38 proc więcej niż w minionym roku.

Sławomir Sikora prezes banku pytany o akcje kredytową w najbliższych kwartałach zapowiedział, że nie spodziewa się takiej dynamiki jak w tym roku. Powiedział, że zysk zależy od procesów inwestycyjnych, np. w energetyce.

- Dynamika w sektorze korporacyjnym powinna wynosić 3 punkty powyżej realnego wzrostu PKB. Spodziewam się jednocyfrowego wzrostu – mówi prezes Sikora. 

Jeśli chodzi o depozyty handlowe będziemy koncentrować się na utrzymaniu wysokiego poziomu bieżących depozytów, zarówno jeśli chodzi o klientów detalicznych jak i korporacyjnych.

- Nie mogę nic zadeklarować, jeśli chodzi o depozyty terminowe poza tym, że widzę konieczność poprawy w obszarze detalicznym – dodaje prezes.

Szef Handlowego nie zakłada istotnego wzrostu kosztów ryzyka, choć jak dodaje wysokość odpisu będzie zależała od tego na ile zrealizuje się negatywny scenariusz dla gospodarki.

- Nie zakładamy istotnego wzrostu kosztów. W korporacjach wzrosło ryzyko „wypadków”, czyli jednostkowych sytuacji, gdy kondycja firmy gwałtownie się pogarsza. Nie widzimy żadnego trendu, który by nas niepokoił – mówi Sikora

W III kw. koszt ryzyka wyniosły 60 punktów bazowych.

O godz. 11.51 kurs Handlowego spadał o 2,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Handlowy miał 251 mln zł zysku, kurs spada