Hanka redukuje zatrudnienie

Paweł Mazur
opublikowano: 14-07-1999, 00:00

Hanka redukuje zatrudnienie

W tym roku w ramach redukcji zatrudnienia z legnickiej Hanki, producenta bielizny damskiej, zwolnionych zostanie 300 pracowników. 85 osób dostało już wypowiedzenia. Druga tura zwolnień nastąpi pod koniec sierpnia, a cały proces zakończy się we wrześniu. Docelowo w firmie zostanie około 400 z 720 pracowników. Szybka redukcja zatrudnienia jest — zdaniem zarządu firmy — jednym ze sposobów uratowania Hanki przed upadłością. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa polegać będzie też na sprzedaży zbędnego majątku firmy, który nie jest bezpośrednio związany z produkcją. Warunkiem spieniężenia nieruchomości jest ugoda z wierzycielami. Pierwsze spotkanie w tej sprawie zaplanowano na sierpień. Powodem kryzysu firmy (spadek produkcji o około 1/3) jest — zdaniem zarządu — wzrost konkurencji, a szczególnie tani import z Dalekiego Wschodu i wzrastające koszty produkcji.

Hanka produkuje bieliznę m.in. dla renomowanych sieci sprzedaży, takich jak Qelle, Otto, a w kraju dla zachodnich sieci marketów. 75 proc. akcji należy do NFI Fortuna. Pozostałe są w rękach Skarbu Państwa. PM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hanka redukuje zatrudnienie