Hanzatec w PSSE

opublikowano: 15-11-2018, 22:00

Dwa miliony złotych zainwestuje gdańska spółka Hanzatec i skorzysta ze zwolnienia podatkowego.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) wydała firmie Hanzeatec decyzję o wsparciu inwestycji według nowej ustawy, która umożliwia otrzymanie pomocy publicznej bez względu na lokalizację projektu. To druga taka decyzja wydana przez PSSE. Pierwsza, przyznana spółce Plastica z województwa kujawsko-pomorskiego, była jednocześnie pierwszą taką decyzją w kraju.

Ustawa z końca czerwca 2018 r. zmieniła zasady funkcjonowania stref ekonomicznych, znosząc ich granice. Zwolnienie z podatku dochodowego od 10 do 15 lat jest niezależne od miejsca inwestycji. Nowy system rozszerzył zasięg terytorialny Specjalnych Stref Ekonomicznych z wydzielonych części kraju niemal na całą Polskę, tworząc Polską Strefę Inwestycji. Zróżnicował także kryteria przyznawania pomocy w zależności od jakości inwestycji, sytuacji gospodarczej w regionie i jego strategicznych potrzeb zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Wydana 14 listopada 2018 r. decyzja zwalnia spółkę Hanzatec z części podatku dochodowego na 12 lat. Gdańskie mikroprzedsiębiorstwo, producent półproduktów z tworzyw sztucznych, zadeklarowało inwestycję o wartości 2 mln zł i utworzenie trzech miejsc pracy.

W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestowało 127 firm. Zrealizowane przez nich przedsięwzięcia osiągnęły 12,3 mld zł i stworzyły prawie 26 tys. miejsc pracy. Należące do strefy Gdański Park Naukowo-Technologiczny i skoncentrowany na gospodarce morskiej Bałtycki Port Nowych Technologii stymulują rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości opartej o wiedzę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu