Hasenstab: wiara w niską inflację „na zawsze” to błąd

opublikowano: 25-06-2019, 16:07

Michael Hasenstab z Franklin Templeton ostrzega, że wiara włodarzy polityki monetarnej i rynków w utrzymanie się niskiej inflacji przez bardzo długi czas może okazać się błędem, donosi Reuters.

Hasenstab wskazuje, że inflacja wynagrodzeń jest coraz wyższa i prawdopodobnie ta tendencja jeszcze się utrzyma.

Michael Hasenstab
youtube.com

- Cykliczne i strukturalne czynniki inflacji na rynku pracy są realne i nie powinniśmy ich ignorować – powiedział. - Powinniśmy przynajmniej wątpić w to, że to środowisko niskiej inflacji będzie utrzymywać się już zawsze – dodał.

Hasenstab wskazał, że menedżerowie portfela powinni „myśleć o świecie, który będzie inny” z powodu ryzyka wynikającego z deficytów, niekonwencjonalnej polityki monetarnej, populizmu i braku narzędzi do poradzenia sobie z następną recesją.

-  Wiara, że banki centralne mogą rozwiązać każdy światowy problem kiedy już wystrzelały niemal całą amunicję powinna być przez nas kwestionowana – powiedział Hasenstab. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane