Hasło "koronawirus" podbiło notowania spółki z GPW

opublikowano: 03-03-2020, 16:27

MBF Group podpisało umowę ramową z fundacją Simedical z Chorzowa, której celem jest wspólne przedsięwzięcie biznesowe związane z obrotem produktami medycznymi.

Na wyobraźnię inwestorów podziałało to, że  w komunikacie wspomniano, że chodzi o produkty medyczne związane z profilaktykąoraz szczepionkom przeciw wirusowi 2019-nCoV.

Koronawirus 2019-nCoV - ilustracja 3D
iStock

Jak zaznaczono, nie chodzi jednak tylko o te produkty. 

MBF z partnerem ma m.in. wykorzystywać kanały sprzedażowe będące w posiadaniu fundacji dla produktów medycznych związanych z wirusem 2019-nCoV (testy na obecność wirusa, specjalistyczne maseczki ochronne, szczepionki zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce).

Strony mają przeanalizować możliwosć eksportu tych produktów, świadczyć usługi konsultingu oraz zajmować się importem. 

Fundacja Simedical zajmuje się m.in.: ochroną i promocją zdrowia, działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, działalnością na rzecz osób starszych i w wieku emerytalnym oraz działalnością wspomagającą rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości gospodarczej. 

Jak dodano, MBF negocjuje z jedną z hurtowni farmaceutycznych, ale nie sprecyzowano, czego dotyczą rozmowy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane